A Nádasdy Akadémia évente
megrendezésre kerülő zenei fesztiválja 2006. szeptember 9-én, sokadik alkalommal adott otthont a Lyukasóra irodalmi folyóirat ünnepi
estjének. A nádasdladányi Nádasdy-kastélyban került bemutatásra Ágh István méteres portréja is.
A Nádasdy család utolsó férfiági sarja, gróf Nádasdy Ferenc 1937-ben született, s élete első hét évét a nádasdladányi családi kastélyban töltötte. A kommunista hatalomátvételt követően, a kisemmizett grófi család sarja segédmunkás lett, majd 1956-ban elhagyta az országot. Külföldön a semmiből teremtett egzisztenciát, majd a rendszerváltást követően 1993-ban hazatért. Az állami gondozásban lévő családi kastély épp tulajdonosváltás előtt állt. Nádasdy Ferenc kitartó közbenjárására a kastélyt végül nem értékesítették, hanem az állami műemlékvédelem felügyelete alá került. Nádasdy Ferenc alapítványokat hozott létre itthon és külföldön, hogy széleskörű kapcsolatait felhasználva segítse a kastély felújjítását és közhasznú itézménnyé történő átalakítását.
A műemlékvédelemmel együttműködve, a tető és a kémények felújjításával sikerült megakadályozni az épület további állagromlást. Helyrehozták a hátsó homlokzatot, mentesítették a könyvtár és az Ősök csarnokának díszes faszerkezetét a gombafertőzéstől, és helyreállítottak három szobát.
Az évek során a kastély folyamatosan otthont adott a Nádasdy Akadémia szimpóziumainak, ahol hazai és külföldi szaktekintélyek tartottak előadásokat a fenntartható gazdasági és társadalmi fejlődés, továbbá a környezetvédelem kérdéseiről. A Nádasdy Akadémia éves rendezvényeinek zárását a szeptember elején megrendezett vónospárbaj zárta, amikor a kastély dísztermében és kertjében a legkiválóbb hazai vonószenekarok adtak koncertet. Általában három-négy koncertre került sor, köztük egy-két órás szünettel.
Miután személyesen is részt vehettem a Nádasdy Akadémia több szimpóziumán, felmerült bennem az ötlet, mi lenne, ha az évadzáró művészeti gálát kortárs írók, költők műveivel és jelenlétével gazdagítanánk. Elképzelésemmel megkerestem Sághy Ildikó főszerkesztő asszonyt, aki támogatta elképzelésemet. Következő utam Nádasdy Ferenchez vezetett, aki szintén lelkesen fogadott. A Lyukasóra irodalmi folyóirat rendkivüli írodalmi rendezvénye az Akadémia évadzáró rendezvényeinek része lett.
2007-ben, Nádasdy Ferenc 70. születésnapján, a szokásosnál is színpompásabb kavalkád várta a rendezvény látogatóit, a vonósegyüttesek koncertjeit és az irodalmi estet a Magyar Rádió is közvetítette. Ekkor került bemutatásra Ágh Istvánról készült festményem is.